Magazín

Milí čitatelia,
dôvodov, prečo navštíviť Mlynky, je ozaj dosť. Ideálnym miestom pre poznávanie rajskej prírody, je práve Národný park Slovenský raj. Pre zachovanie tohto prírodného dedičstva, dosiahnutie a udržanie ekologickej stability podlieha toto územie zákonnej ochrane. Priezračná voda, čistý vzduch, na Mlynkoch nie je výmysel, je to realita. „Je to aj miesto kde počuť ticho...“ Pokiaľ máte radi prekrásnu prírodu, šport a dobrodružstvo, nemôžete zvoliť lepšie.
Turisti majú možnosť obdivovať kaňony, rokliny, planiny, priehradu ako aj rôzne zákutia pod ktorými láka odpočinúť si a kde si budete pripadať naozaj ako v raji. Za návštevu určite stojí Dobšinská Ľadová jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa, Gombasecká či Krásnohorská jaskyňa, milovníci architektúry by nemali obísť kaštieľ Dardanely v Markušovciach, najvyšší gotický Oltár sv. Jakuba na svete od majstra Pavla v Levoči, Spišský hrad, vyhliadkovú vežu, Divadlo či Radnicu v Spišskej Novej Vsi, .... stačí si len vybrať. Aby sme Vám aspoň skratkou priblížili región , kde sa nachádza nielen Hotel Mlynky*** ale aj všetky tieto prírodné a kultúrne krásy, rozhodli sme sa vydať tento časopis práve pre Vás.
Prajeme Vám, aby ste si u nás užili božský pokoj, dobrodružstvo na výlete po turistických cieľoch, alebo kultúrne vyžitie v okolí. A v neposlednom rade aj príjemné čítanie.
Vladimír Fiľakovský
 

Možnosti okolia

 Historické územie Spiša, jeho príroda a kultúrno-historické pamiatky sú jedinečným lákadlom pre návštevníkov. 

Prečítať

LEVOČA – kráľovské mesto

 Najvyšší gotický oltár na svete, s výškou 18,62 m. Pochádza z dielne Majstra Pavla z Levoče

Prečítať

Aktivity v lete

 Rokliny, kaňony, túry  - východisko, prístup, vzdialenosť. 

Prečítať

Výlety do okolia

 Čo môžete zažiť a vidieť v okolí? 

Prečítať

Jaskyne Slovenský raj

 Jaskyne - Dobšinská ľadová jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa, Gombasecká jaskyňa - zaujímavosti, vzdialenosť, lokalita. 

Prečítať

Užitočné informácie

  Hľadáte poštu, benzínku alebo bankomat? Ste na správnom mieste v tomto článku dočítate bližšie informácie. 

Prečítať

Aktivity v zime

 V zime je Hotel Mlynky*** tým pravý miestom na lyžiarsku dovolenku, keďže je situovaný priamo pri lyžiarskom stredisku BIELE VODY, ktoré má 2 lyžiarske vleky so zjazdovou traťou, mechanické zasnežovanie a prevádzkuje aj večerné lyžovanie. Pre bežkárov sú k dispozícii vyznačené a pravidelne upravované bežecké trate.

Prečítať

Z kroniky obce Mlynky

Keďže je Hotel Mlynky*** situovaný v obci Mlynky, predstavíme Vám ju aj s troškou histórie.  

Prečítať
«zobraziť 1 z 1 strán»
© 2019 Hotel Mlynky | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET