Magazín

Aktivity v zime

Hotel MlynkyV zime je Hotel Mlynky*** tým pravý miestom na lyžiarsku dovolenku, keďže je situovaný priamo pri lyžiarskom stredisku BIELE VODY, ktoré má 2 lyžiarske vleky so zjazdovou traťou, mechanické zasnežovanie a prevádzkuje aj večerné lyžovanie. Pre bežkárov sú k dispozícii vyznačené a pravidelne upravované bežecké trate.

Lyžovanie v Mlynkoch ponúka lyžiarské stredisko SKI Mlynky - Biele Vody

Mlynky – Biele vody poskytujú ideálne podmienky pre lyžiarov začiatočníkov aj mierne pokročilých. Lyžiarske stredisko Mlynky - Biele vody ponúka upravené lyžiarske zjazdovky. Nachádzajú sa tu dva vleky a jedna trať s miernym prevýšením. K lyžovaniu je tu poskytovaný servis, požičovňa lyží, lyžiarska škola, pohostinstvo., v tesnej blízkosti Hotel Mlynky***


Doprava: vlaková stanica: Mlynky - cca 2 km, autobusová zastávka Mlynky, Biele Vody, rázc. - cca 200 m
Bežkovanie – Biele Vody
V obci Mlynky časti Biele Vody je pre bežkárov vytvorená sústava vyznačených a pravidelne strojovo upravovaných lyžiarskych bežeckých tratí. Najdlhšou trasou je 10 km okruh okolo Kráľovej hory. 
Každý rok sa na týchto tratiach konajú bežecké a biatlonové sútaže, predovšetkým v žiackych kategóriách.

SKI Mlynky Gugeľ
SKI Mlynky Gugeľ je najvýznamnejším lyžiarskym strediskom v Slovenskom raji s technickým zasnežovaním, ktoré ponúka pohľad na nádhernú okolitú prírodu. Nájdete tu 5 zjazdovie, 3 vleky, ale aj 11 km bežkárskych tratí. Nachádza sa na severných svahoch Kruhovej. Celková prepravná kapacita vlekov je 1350 osôb za hodinu. Lyžiarske stredisko Gugeľ Vám ponúka okrem zjazdoviek aj skiservis, bufety, reštauráciu, bezplatné parkovanie. Atrakcie - skiparagliding, ľadová plocha na korčuľovanie, možnosti skialpinistických túr, trasy pre bežkárov, vysokohorská a pešia turistika.


Aktivity
Zimné krásy v Slovenskom raji

Turistické chodníky v Slovenskom raji sú aj cez zimu otvorené. Na rozdiel od Tatranského národného parku neplatí sezónna uzávera turistických chodníkov. O schodnosti chodníkov počas zimnej sezóny informuje výlučne horská služba. V zime ponúka Slovenský raj výborné podmienky pre ľadolezcov. Pre milovníkov lezenia v ľade sú vyhradené lokality ako Suchá Belá, Letanovský mlyn či Závojový vodopád.

Zimné kráľovstvo v Slovenskom raji
Zamrznutá hladina rieky Hornád v jej prielome láka vo vhodnom zimnom období čoraz viac návštevníkov. Okrem peších turistov tu môžeme stretnúť bežkárov, i korčuliarov. V zime sa dá prejsť prielom Hornádu jednoducho po jeho zamrznutej hladine. Turisti si tak môžu vychutnávať pohľad na okolitý kaňon odspodu, z úrovne koryta rieky. Ľadové kvapľové výzdoby rôznych tvarov tvoria čarovnú kulisu tohto ľadového kráľovstva.

Hotel sa nachádza nielen pri lyžiarskom stredisku SKI Biele Vody, ale aj v blízkosti značených lyžiarskych bežeckých tratí a iba 1 km od SKI Mlynky Gugeľ. 

© 2019 Hotel Mlynky | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET