Vínna karta

Akostné slovenské vína biele

Rozlievané a fľašové vína.

Chateau Topolčianky

Veltlínske zelené 1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Žlto-zelená farba s jasnou iskrou. Vôňa lipových kvetov, mandlí a medu v závere elegantná svieža chuť s jemne korenistým dozvukom. Tip pre podávanie : grilovaná hydina, pečené ryby, cestoviny
Müller Thurgau 1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Bledožltá farba, skvostná kvetinovo-ovocná vôňa. Harmonicky svieže a ľahké víno. Tip pre podávanie : k ľahkej úprave hydiny a rýb.
Sauvignon 1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Jasnožltá farba, ovocný tón broskýň, egrešov a žihľavy. Príjemná a svieža s ríbezľovým dozvukom. Tip pre podávanie : podávame k darom mora, rybám a cestovinovým šalátom.
Chardonnay 1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Iskrivá zlatožltá farba. Vôňa tropického ovocia, banánov a lieskových orechov. Elegantná a svieža chuť. Tip pre podávanie : vychutnáte si ho samotné, alebo chuťovo skvele doprevádza cestoviny, ryby, morské plody a biele mäso.
Rulandské biele 1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Sýtožltá farba so sýtožltým okrajom. Kvetinová vôňa s prechodom do orieškov a chleboviny. Plná a elegantná chuť. Tip pre podávanie : k teľaciemu mäsu, sladkovodným rybám, k hustejšie upravenej hydine, k smotanovým syrom.
Rulandské šedé 1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Zlatožltá farba. Vo vôni sú jemné tóny pomarančov, medu a karamelu. Veľmi hebké, plné a extraktívne víno. Je skvelým spoločníkom k špecialitám z hydiny a teľaciny.
Rizling rýnsky 1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Slamovožltá farba, príjemná vôňa lipového kvetu, marhúľ a letných jabĺk. Chuť je plná a harmonická s výraznou kyselinkou. Tip pre podávanie : vhodné k teľaciemu mäsu a rybám, k mastnejším predjedlám.
Muškát moravský 1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Svetložltá farba so zlatistým nádychom. Vôňa je nezameniteľná, výrazne muškátová, jemná a lahodná chuť. Tip pre podávanie : v čínskej kuchyni, k múčnikom, cestovinovým šalátom a grilovanej hydine.
Devín 1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Jantárovožltá farba. Korenisto-muškátová vôňa s dotykom agátu v chuti plné a vyvážené víno. Víno sa hodí k jemne pikantnej úprave bravčového mäsa, k pečenej a grilovanej hydine.

 

Ružové vína

Svätovavrinecké rosé 1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Nádherná lososovo-ružová farba. Buket tvoria záhradné jahody a čerešne. Ľahké osviežujúce víno s decentnou kyselinkou a ovocným dozvukom. Tip pre podávanie : k ovocným a listovým šalátom, sladkým múčnikom.

  

Červené vína

Frankovka modrá 1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Jasná rubínová farba. Nádherný buket zrelých čerešní a jemnej škorice. Harmonická ovocná chuť v závere s chuťou po čokoláde. Frankovka je neodmysliteľnou súčasťou kačacích a husacích hodov. Chuťovo vyzdvihne aj pokrmy z tmavého mäsa.
Cabernet Sauvignon 1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Sýta granátová farba. Príjemná vôňa čiernych ríbezlí s podtónom žihľavy. Plná chuť s uhladenou trieslovinou. Harmonicky dopĺňa údeniny, tmavé mäsá a divinu.
Rulandské modré 1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Rubínovo červená farba, vo vôni sú tóny černíc a zrelých čerešní. Lahodná chuť sliviek a čokolády. Tip na podávanie : pokrmy z tmavého mäsa, pečeného bravčového a zveriny.
Neronet 1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Tmavá bordovo-červená farba. Vôňou sa prelínajú lesné plody a horká čokoláda. Zamatovo elegantná chuť po bobuľovom ovocí. Tip na podávanie : hodí sa k špecialitám z hovädzieho mäsa, pečenej kačky a husi.
Alibernet  1,20 / 1 dcl 9€ / 0,75l
Atraktívne víno bordovo-fialovej farby, (patrí do rady farbiarok) s vôňou horkých višní a štipkou anízu, v chuti dominujú tóny černíc a ríbezlí. Chuť Alibernetu sa ocení pri pokrmoch z tmavého mäsa, pečeného bravčového a zveriny.

  

Sekty

Pri žiadnej sviatočnej príležitosti nemôžu chýbať na stoloch hostí kvalitné perlivé vína. Jeho chuť oceníte ak je príjemne vychladené. Elegantné perlenie, príjemná vôňa, lahodná chuť, bohatá pena urobí výnimočné chvíle ešte výnimočnejšími.

Hubert de Luxe 12€ / fľ.
Hubert LÓriginale Brut 15€ / fľ.

 

© 2019 Hotel Mlynky | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET